29 listopada 2013

O ZABIEGACH: METODA 1:1 i METODY OBJĘTOŚCIOWE

Zabieg przedłużania rzęs niezależnie od metody jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, ale wymaga ze strony Klientki pozycji leżącej.
Od razu po zabiegu można cieszyć się perfekcyjnie przedłużonymi i zagęszczonymi rzęsami.
Należy jednak pamiętać: o przeciwwskazaniach do tego zabiegu, oraz jak przygotować się do tego zabiegu i jak pielęgnować przedłużone rzęsy.

W czasie zabiegu przykleja się 80-350 rzęs na każde oko- uzależnione jest to od ilości i stanu rzęs Klientki, a także od doboru metody- czy to będzie metoda 1:1 czy metoda objętościowa.
Do każdej z metod rzęsy dobierane są indywidualnie.
Ponieważ każda Klientka ma inne "parametry" rzęs naturalnych, ja jako profesjonalistka staram się zbalansować 2 aspekty:
 • dobrać rzęsy, metodę oraz stylizację oka tak, aby nadmiernie nie obciążały naturalnego włosa i były dopasowane do urody
   
 • a zarazem tak, aby efekt był jak najbardziej zbliżony do wyobrażenia ostatecznego Klientki.
Klientka określa (mniej więcej) jaki chciałaby osiągnąć efekt i razem omawiamy wybór rzęs.
Spośród wszystkich kasetek jakie posiadam w swoim kufrze (jest ich około 60 paczek) wybieram te najodpowiedniejsze.
Rzęsy dzielimy na:
 1. materiał z jakiego są wykonane:
  • syntetyczny jedwab (SILK),
  • syntetyk (MINK),
  • włos w 100% naturalny (Norka Syberyjska)
 2. skręt:
  • A(J)- słaby, bardzo naturalny,
  • B- lekko podkręcony- najczęściej stosowany,
  • C- skręt mocny,
  • D- bardzo mocny- teatralny,
  • NOWOŚĆ w moim kuferku- skręt L curve curl- dla Pań o bardzo specyficznym i wymagającym oku)
 3. długość: 6-17 mm
 4. kolor:
  • rzęsy naturalne z norek występują tylko w kolorze czarnym
  • czarne MINK lekko matowe imitujące rzęsy naturalne z norek
  • czarne SILK wpadające w granat, mocno lśniące dla spektakularnego efektu
  • rzęsy ciemnobrązowe dla blondynek i osób o jasnej karnacji
  • rzęsy ombre- cieniowane: czarno-fioletowe, czarno-niebieski, czarno-zielone
  • rzęsy kolorowe na całej długości- tych niestety nie posiadam, gdyż Moim Klientkom wystarczają w zupełności Ombre i nie mam na kolorowe w całości tak dużego popytu- może kiedyś takie u mnie zagoszczą?
KILKA SŁÓW O METODACH PRZEDŁUŻANIA I ZAGĘSZCZANIA RZĘS:
Przedłużanie rzęs metodą 1:1
Zabieg ten polega na przyklejaniu rzęs sztucznych w sposób: jedna do jednej. Wykorzystuje się zarówno rzęsy syntetyczne, jak i syntetyczno-jedwabne. W ostatnim czasie bardzo modna stała się również nowa metoda: metoda "europejska",
dedykowana dla Kobiet biznesu, które cenią sobie luksus i subtelne podkreślenie urody. Wykorzystuje się w niej włos naturalny z norki syberyjskiej - zniewalająco miękkie i delikatne rzęsy noszą się jak na oku jak nasze własne są lekkie jak piórko i jednocześnie pięknie podkreślają spojrzenie.  Metoda ta będzie dobrym rozwiązaniem również dla nastolatek i pań po 50-ce.  Poprzez wykorzystanie odpowiedniej grubości rzęs można uzyskać delikatny i bardzo naturalny efekt (Natural Lashes Effect) i nawet najlepszy tusz do rzęs nie jest w stanie dorównać temu efektowi. Czas aplikacji wynosi ok 1,5 godz, jednak zalezny jest od ilości rzęs naturalnych.
Metody objętościowe pozwalają uzyskać efekt zagęszczenia rzęs. Stosuje się tu każdy rodzaj rzęs tak jak przypadku metody 1:1. Ponieważ rzęsy stosowane w metodach objętościowych są jednak delikatniejsze od tych do przedłużania rzęs metodą 1:1, można je stosować nawet do bardzo słabych rzęs naturalnych- dzięki temu przedłużyć można rzęsy nawet bardzo cienkie i krótkie, jednocześnie osiągając piękny efekt bez ich obciążania.
Rzęsy objętościowe nie mają na celu ukrycia przerzedzenia, mają na celu poprawienie natury, lepiej służą kondycji rzęs niż metoda 1:1. Mocne zagęszczenie sprawia, że cała konstrukcja rzęsowa- jej poszczególne elementy wspierają się wzajemnie, podtrzymują i nie ma ciążenia w dół.
Stylizacja objętościowa jest jak most na dużej ilości podpór- filarów, a nie na pojedynczych słupkach.
Czas aplikacji wynosi od 2 do 2,5 godz i zależy zarówno od ilości rzęs naturalnych jak i
doboru metody : 2D, 3D, EXTREME, piórko, UltraSlim, Hollywood, Ultra Light Effect i inne

 
Przedłużanie i zagęszczanie rzęs dolnych
Zabieg wprowadzony do mojej oferty stosunkowo niedawno jest dopełnieniem całego efektu przedłużania lub zagęszczania rzęs. Polecany dla osób, które maja bardzo jasne dolne rzęsy, lub dla Klientek które chcą zniwelować kontrast pomiędzy górną a dolną powieką. Warunkiem przedłużenia rzęs dolnych jest ich posiadanie w odpowiedniej ilości i równomiernie na całej powiece. Aplikacje wykonuje się również leżąco na oku zamkniętym dla lepszego komfortu klientki. Czas aplikacji ok 30 minut.


objętościówka z dolnymi rzęsami

Porównanie metod 1:1 i objętościowej

Mobilne studio urody  Izabela Woszczyk-Pluta, paznokcie żelowe, paznokcie akrylowe, paznokcie hybrydowe, manicure hybrydowy, lakiero-żel, rekonstrukcja paznokci ogryzionych, paznokcie  ogyzione, pedicure pielęgnacyjny, zabiegi na stopy, malowanie lakiem u stóp i dłoni,  przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1, metoda objętościowa, metoda piórkową, 3D, EXTREME, hollywood lashes, one milion lashes, ultra light lashes,  rzesami syntetycznymi, jedwabnymi i prawdziwymi- 100% naturalnymi rzęsami z furta NORKI SYBERYJSKIEJ, makijaż okolicznościowy, makijaż ślubny, studniówkowy, henna i depilacja, opalanie natryskowe, tatuaże, kosmetyka z dojazdem do domu klientki  na terenie miast i ich okolic: Będzin, Brudzowice, Czeladź,Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Klucze, Kłobuck, Kroczyce, Łazy, Mierzęcice, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Olkusz, Pilica, Podzamcze, Poraj, Poręba, Psary, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Świętochłowice, Włodowice, Wojkowice Kościelne, Zawiercie, Żarki, śląsk i małopolska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz