13 marca 2013

Czy przedłużanie i/lub zagęszczanie rzęs dowolnymi metodami niszczy naturalne rzęsy?

Czy przedłużanie i/lub zagęszczanie rzęs dowolnymi metodami niszczy naturalne rzęsy? 


Czy aplikacja rzęs wpływa źle na kondycję naturalnego włosa?
Tak, ale tylko w przypadku nieprawidłowego wykonania lub na własne życzenie.
Prawidłowo wykonana usługa nie ma wpływu na kondycję rzęs naturalnych. 

Klientki często są przerażone że rzęsy wypadają...
Zgadza się, wypadają , bo taki jest proces ich wymiany . Rzęsa w swoim życiu przechodzi 3 cykle:
 • anagen (intensywny wzrost)
 • katagen (faza przejściowa)
 • telogen (spoczynek)
  (więcej informacji o anatomii i cyklu życia przeczytacie: tutaj )
 Kiedy Klientka prosi o "efekt balkonu" na oku...
Jak to w życiu bywa są 2 wyjścia:
Kiedy Klientka ma predyspozycje (rzęsy naturalne są mocne, grube i długie)- owszem zakładam
Gorzej jeśli rzęsy naturalne są cienkie i bardzo delikatne.W takim przypadku rzęsy będą zbytnio obciążone co w efekcie może odbić się źle na ich kondycji- mogą szybciej wypadać, być słabsze, rzadsze. Bardzo często zdarza się że klientka uparcie prosi o mocny efekt, wtedy proszę o podpisanie odpowiedniego oświadczenia wykonania usługi na własne ryzyko z uprzednim poinformowaniem o zagrożeniach i przeciwwskazaniach do zabiegu.

 
Jak poznać dobrze a jak źle założone rzęsy?
prawidłowo założone rzęsy nie powinny przeszkadzać, ani kłuć, boleć, uwierać. Ładnie się układają- jak widac na poniższym zdjęciu i  bez problemu dają się rozczesać.

Źle założone rzęsy mogą być posklejane to tego stopnia, że nie da się ich rozdzielić, przyklejone są do kilku naturalnych, bądź też rzęsy są przyklejone za blisko powieki a nie daj Boże bezpośrednio do niej. 
Zdarza się że kilka dni po wykonaniu usługi występuje swędzenie lub/i łuszczenie powiek- może być to spowodowane złą aplikacją rzęs. Jeśli jednak rzęsy nie są posklejane ze sobą czy po kilka/nascie na raz, a taka sytuacja zachodzi być może jest to wynik reakcji alergicznej na klej. Są to przypadki bardzo rzadkie ale wykluczyć się tego nie da, jednakże i na takie sytuacje dobra stylistka znajdzie rozwiązanie- klej dla alergików.

Co więc zrobić gdy zorientujemy się że rzesy są źle zaaplikowane?
Na pewno nie kombinować samemu, nie szarpać, nie "rolować", nie wyrywać!!
udać się do specjalisty (!!) na bezinwazyjne ściągniecie... I czasem tu też pojawia się problem:
trafiła mi się kiedyś Klientka której wmówiono że rzęsy ściąga się "odrywając je" od naturalnych, bądx wyrywając z cebulką!! bzdura!
Nie po to producenci preparatów głowią się nad składem tzw Remóverów by wyrywać lub odrywać na siłę klientkom rzęsy  w celu ich ściągnięcia!


Czy osłabione rzęsy odrastają?
Zdecydowanie tak, jednak wymaga to czasu... ten czas ja osobiście szacuje na 2-6 m-cy w zalezności od tego jakie są "spustoszenia na oku" 
 A co z Paniami które skubią rzęsy przedłużone?
Każda z nas spotkała się kiedyś z ogryzaczami paznokci... "skubaczki" rzęs też istnieją...
Skubanie i kombinowanie może być równoznaczne z nieprawidłową aplikacją,
Rożnica jednak jest taka że za powstałe szkody w przypadku złego założenia rzęs odpowiedzialna jest Stylistka, za kombinatorstwo- sama klientka. Nadmierne dotykanie i skubanie rzęs zarówno naturalnych jak i sztucznych powoduje szybsze wypadanie.


 Skąd opinie że ściągnięciu rzęs naturalny włos jest słaby, a rzęsy liche, bez życia?
Nawet jeśli Klientka miała wykonaną prawidłowo usługę i robiła to tylko raz (na ślub, urodziny czy inny "widzimiś") to po ściągnięciu lub odrośnięciu nowych rzęs odnosi błędne wrażenie że Jej rzęsy sa słabe..
Że tak powiem- jest to złudzenie optyczne...
Człowiek zawsze szybciej przyzwyczaja się do lepszego... Fajnie jest mieć piękne rzęsy i nie zauważać tego jakie były przed zabiegiem... Ciężko jest potem przyzwyczaić się do króciaków gdy jeszcze 4-6 tygodni temu miałyśmy wachlarze rzęs...

Panie chcą być piękne, czuć się pięknie, dlatego Ja dokładam wszelkich starań by każda z Was, Drogie Panie, była zawsze zadowolona...

Zapewniam, że przy prawidłowym wykonaniu usługi porównując rzęsy przed zabiegiem, i po ściągnięciu rzęs, naturalne rzęsy nie dobiegają ani długością ani kondycją...


obilne studio urody  Izabela Woszczyk-Pluta, paznokcie żelowe, akrylowe, hybrydowe, rekonstrukcje paznokci ogryzionych, pedicure pielęgnacyjny, przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1, piórkową, 3D, EXTREME, rzesami syntetycznymi, jedwabnymi i prawdziwymi- 100% naturalnymi rzęsami z furta NORKI SYBERYJSKIEJ, makijaże okolicznościowe, ślubne, studniówkowe, henna i depilacja, opalanie natryskowe, tatuaże kosmetyka z dojazdem do domu klientki na terenie miast i ich okolic: Będzin, Brudzowice, Czeladź,Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Klucze, Kłobuck, Kroczyce, Łazy, Mierzęcice, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Olkusz, Pilica, Podzamcze, Poraj, Poręba, Psary, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Świętochłowice, Włodowice, Wojkowice Kościelne, Zawiercie, Żarki

5 komentarzy:

 1. miałam kiedyś robione w Łazach i się załamałam.
  szkoda że nie trafiłam na Ciebie bo widzę, że znasz się na rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny tekst
  wszystko wyłożone jak kawa na ławę

  Teraz nie mam już wątpliwości- na pewno kiedyś skorzystam

  OdpowiedzUsuń
 3. Potwierdzam, Pani Iza robiła mi rzęsy przez rok, przez okres ciąży wolałam zrezygnować. moje naturalne rzęsy mimo rocznego przedłużania nie ucierpiały. Jeszcze trochę i znów będziemy się spotykać.
  POLECAM PANIĄ IZĘ DO RZĘS. Anna

  OdpowiedzUsuń
 4. A ile taka przyjemność kosztuje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczegółowy , bardzo czytelny cennik znajduje się w osobnej zakładce
   OFERTA I CENNIK

   Usuń