6 sierpnia 2014

Przedłużanie rzęs a Stylizacja oka


Przedłużanie rzęs a Stylizacja oka
..
W ostatnim czasie bardzo popularne stało się przedłużanie rzęs.  Niektóre Panie korzystające z takich usług pragną wyglądać pięknie, ale subtelnie i naturalnie, inne wręcz przeciwnie- drapieżnie i prowokująco.
Oczywistą sprawa jest, że każda z tych Pań ma swój styl, swoje gusta i poglądy, jednakże my- Stylistki powinnyśmy mieć nad tym chociaż minimalną kontrolę.

Często widujemy ogłoszenia czy szyldy „PRZEDŁUŻANIE RZĘS”, a w galerii roi się od zdjęć ze szpetnymi, długimi, grubaśnymi rzęsami, które nijak komponują się z typem urody czy rysami twarzy Klientek. Każde zdjęcie rzęs wygląda niemal identycznie- zmienia się tylko „modelka”  na której ktoś po prostu „wykleił” rzęsy.
Autor takich  prac zostaje natychmiast zdemaskowany- z takich „stylizacji” bije po oczach niewiedza na temat dobierania rzęs do indywidualnych predyspozycji Klientki.
(Oczywiście nie wszystkie galerie są przepełnione niepoprawnymi stylizacjami, ale niestety należą one do większości)
I tu pojawia się różnica miedzy „klejeniem rzęs” a „stylizacją oka”
Przedłużanie lub zagęszczanie rzęs nie jest tylko zwykłym przyklejaniem pojedynczych włosów do naturalnej rzęsy- TO SZTUKA która wymaga...

doświadczenia i umiejętności dobierania rzęs w zależności od układu oczu czy typu urody Klientki.
Z zabiegiem przedłużania rzęs jest jak z makijażem czy ubiorem: malować się czy ubrać potrafi każdy- ale zrobić makijaż i ubierać się ? Tego trzeba się  nauczyć.
Nie widzicie różnicy?
Ja widzę, chodzi o dobór odpowiednich produktów – to co jest ładne należy podkreślić, wyeksponować to co nam się w sobie podoba. To czego nie lubimy, jest nieładne czasem brzydkie, jest nasza zmorą- należy to na tyle zakamuflować by widoczne były same walory naszej sylwetki czy  urody.

Taka sama zasada powinna być stosowana przy zabiegu przedłużania rzęs- nie tylko kleić je, ale stylizować oko tak, by eksponować walory, a kamuflować jego mankamenty
I tak właśnie dochodzimy do (znanych przynajmniej mnie) trzech rodzajów stylizacji oka-
*klasyczny,  najczęściej widywany na zdjęciach „casual”,
*mocne, drapieżne „kocie oko”
*mocno korygujące opadające powieki i głęboko osadzone oczy „oko otwarte”


Każda z tych stylizacji oparta jest na odpowiednim doborze rzęs . Stylistka powinna wiedzieć w  którym miejscu oka pracować na konkretnej długości rzęs, by Klientkę upiększyć a nie oszpecić.
 Pamiętajmy również, że nie tylko praca na różnych długościach rzęs daje nam poprawność formy- duży wpływ ma również skręt rzęs- zbyt proste rzęsy mogą powodować „efekt smutnych oczu” zbyt podkręcone „Myszkę Miki”…

Ile typów urody i rodzaju oczu tyle stylizacji, ale najważniejsze aby stylizacje te zostały wykonane poprawnie i nie odbierały piękna  swoim Właścicielkom.

Mobilne studio urody  Izabela Woszczyk-Pluta, paznokcie żelowe, paznokcie akrylowe, paznokcie hybrydowe, manicure hybrydowy, lakiero-żel, rekonstrukcja paznokci ogryzionych, paznokcie  ogryzione, pedicure pielęgnacyjny, zabiegi na stopy, malowanie lakiem u stóp i dłoni,  przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1, metoda objętościowa, metoda piórkową, 3D, EXTREME, hollywood lashes, one milion lashes, ultra light lashes,  rzęsami syntetycznymi, jedwabnymi i prawdziwymi- 100% naturalnymi rzęsami z furta NORKI SYBERYJSKIEJ, makijaż okolicznościowy, makijaż ślubny, studniówkowy, henna i depilacja, opalanie natryskowe, tatuaże, kosmetyka z dojazdem do domu klientki  na terenie miast i ich okolic: Będzin, Brudzowice, Czeladź,Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Klucze, Kłobuck, Kroczyce, Łazy, Mierzęcice, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Olkusz, Pilica, Podzamcze, Poraj, Poręba, Psary, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Świętochłowice, Włodowice, Wojkowice Kościelne, Zawiercie, Żarki, Śląsk i małopolska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz